Marčevske drobtinice

Mesec marec smo pri nas na Konovem začeli s pustnim rajanjem in obiskom kurentov. Prikazali so običaj odganjanja zime in nam podrobno predstavili kurentovo masko. Ker je med kurenti tudi naša prijateljica, so otroci običaj doživeli še z večjim navdušenjem.

Kulturna dediščina, preko katere se otroci spoznavajo z ljudskimi obrtmi, nam je na obisk pripeljala čevljarja. Na svoj priučen način nam je pokazal, kako urno šiva z dreto, izdeluje in popravlja čevlje. Ob tem smo osvežili plesno znanje starega ljudskega plesa »Šuštarja«, ki smo ga vpletli v nastop na prireditvi ob materinskem dnevu v Domu krajanov KS Konovo.

Ob želji po oživljanju ljudske glasbe se je našemu vabilu odzval dedek deklice in skupaj smo ob zvokih harmonike prepevali slovenske ljudske pesmi ter na koncu tudi zaplesali.

Mlajši otroci smo v vrtec povabili atije, skupaj z njimi smo ustvarili darilo za mamice, ki so se nam pridružile v vrtec kasneje in so lahko preprosto uživale ob nastopu njihovih sončkov.

Rdeča nit obeh nastopov ob materinskem dnevu so bili ljudske pesmi in plesi.