Obvestilo – Epidemija koronavirusa v Republiki Sloveniji – položaj vrtcev od 16. 3. 2020 dalje

OBVESTILO O IZREDNIH RAZMERAH

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bo od ponedeljka, 16.3.2020 dalje Vrtec Velenje ZAPRT iz razloga zajezitve širitve koronavirusa.

Od ponedeljka, 16. 3.2020  dalje bo SAMO za NUJNE PRIMERE odprt oddelek v enoti TINKARA (Šlandrova 11 a, 3320 Velenje).

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca obeh staršev. Nujne primere poklicev smo določili na podlagi okrožnice MIZŠ, civilne zaščite in kriznega štaba naše občine:

• zaposlenih v zdravstvu,
  • energetiki,
  • policiji,
  • vojski,
  • zaporih,
  • komunalnih službah,
  • živilskih trgovinah,
  • lekarnah,
  • domovih za ostarele,
  • dežurne v šolah in vrtcih,
  • redarstvih in
  • službah civilne zaščite.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne – nujnih del, …), drugi pa v navedenih poklicih, MORA biti OTROK DOMA.

Da bomo IZREDNO DEŽURSTVO pod POSEBNIMI POGOJI lažje organizirali, vas prosimo, da nas obvestite o morebitni PRISOTNOSTI vašega otroka na e – naslov vrtiljak@vrtec-velenje.si do nedelje, 15. 3. 2020 do 12.00.

Nujno pripišite čas bivanja otroka vrtcu (prihod in odhod) ter morebitne medicinsko indicirane DIETE in druge zdravstvene posebnosti.

Brez potrdila/izjave delodajalca otroka v vrtec ne bomo sprejeli.

Prosimo vas, da z vso skrbnostjo presodite ali vrtec zares potrebujete ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

V vrtcu bomo uvedli poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko naše spletne strani www.vrtec-velenje.si in preko eAsistenta.

Lep pozdrav in hvala za razumevanje.

Nataša Doler

Ravnateljica Vrtca Velenje