Kulturni teden

Da bi bil letošnji kulturni praznik še posebej slovesen, smo v vrtec povabili prava folklorista, ki sta za nas zaplesala in nam predstavila štajersko narodno nošo. Naučila sta nas preprost ljudski ples, ki se imenuje Šuštar ples. Sicer pa smo v tem tednu spoznavali pomen kulture, dr. Franceta Prešerna in Zdravljice za slovenski narod. Ples smo poleg deklamacij in pesmi vključili v program naše proslave, ki smo si jo v vrtcu priredili na dan pred praznikom. Otroci starejše skupine so zase in za mlajše prijatelje izdelali vstopnice ter vabilo na slovesnost, na kateri so otroci nastopali otrokom. Kulturni program pa smo popestrile tudi vzgojiteljice s petjem slovenskih pesmi in deklamacijami iz Prešernovih Poezij.