Na hribu pa en grad stoji

Pred časom smo se vrnili daleč v preteklost, v čas življenja na naših gradovih. In v Velenju imamo kar nekaj gradov, čeprav od nekaterih ni ostalo skoraj nič, oziroma le razvaline. Najbolj mogočno nad našim mestom kraljujeta Velenjski in Šaleški grad. Na Šaleški grad smo se tudi povzpeli in si ga ogledali od blizu. V knjižnici smo si sposodili knjige o gradovih in jih z zanimanjem ogledovali. Naredili smo si plakat, na katerega smo lepili sličice s podobami grajskega življenja, katere smo izrezali iz starih revij. Naredili smo si tudi grajska oblačila, krone, ščite in se naučili plesati, kakor so nekoč plesali na gradovih na pravo grajsko glasbo. Iz različnih gradnikov smo gradili gradove, se igrali z lutkami in gradom iz lepenke, ki smo ga sami naredili. Slikali smo gradove in si narisali vsak svoj grb.

Obiskali smo tudi vilo Herberstein v kateri hranijo replike pravih viteških oklepov, katere nam je tam zaposlen gospod rad pokazal. Lahko smo si tudi ogledali nekaj prostorov.