POZOJ V VRTCU

Skupaj s starši in otroci smo se odpravili na šaleški grad, ki je bil naša druga postojanka na Pozojevi grajski poti. Kdo pa pravzaprav je Pozoj?

V Jurčku nas je obiskal Rok Poles, ki je otroke navdušil s pripovedovanjem in ilustracijo. “Pravljica zraste v glavi potem pa mora ven”, pravi ustvarjalec znamenitega Pozoja, zmaja šaleške doline, ki se izvali iz sedemletnega petelinjega jajca. “Drugače bi prašički še danes skakali le v moji glavi. Bolje, da sem jih prenesel na papir.”

Po njegovem motivu smo ustvarjali v risbi, prašički s srečnega grička pa so zaživeli tudi v obliki lutk na palici in prstnih lutk. Obenem pripravljamo prav posebno predstavo na velikem odru, ki bo na ogled v mesecu marcu…