PRSTI SO NAŠE DRUGE OČI

V svet slepote, slabovidnosti je otroke popeljal Sebastjan Kamenik – ČLOVEK, KI GLEDA S SRCEM.

Otroci so se skozi njegovo zgodbo seznanili s pripomočki, ki so nujno potrebni za kvalitetno življenje in vključevanja v socialno okolje slabovidnih in slepih. Spoznali smo tudi njegovega psa vodnika z imenom Šark. Preizkusili so se v hoji z belo palico, v tipnem in slušnem spominu in ob tem pokazali svoja občutja. Spoznali so, da so knjige za slabovidne in slepe precej drugačne od običajnih knjig, saj je besedilo le-teh napisano v Braillovi pisavi. Sebastjan nam je eno takšno slikanico, zapisano v Braillovi pisavi, tudi prebral ter nam prikazal uporabo pisalnega stroja, računalnika in telefona.

Preživeli smo zanimivo in poučno dopoldne. Izvedeli smo veliko novega o življenju slepih in slabovidnih ljudi. Sebastjan hvala, da ste nas obiskali.

»Jaz delam s srcem, srce me vodi. Rad pomagam, kjer se da, rad delam dobro«. (Sebastjan Kamenik)