VELENJSKI GRAD

Velenjski grad je bil prva postojanka na Pozojevi poti, ki smo jo usvojili včeraj s starši otrok vrtcev Jurček in Cirkovce.

Na grad smo se odpravili po gozdni poti iz Stare lepe ulice ter se srečali z Elviro, ki nas je popeljala preko dveh zanimivih afriških zbirk Frančiška Foita. Med predmeti smo si imeli priložnost ogledati značilnosti lutkovnih prvin med prebivalci Afrike, kot jih je spoznal znani umetnik.

Otroci so našli kamnito rožo v oboku portala, pri vstopu v notranjost obzidja. Molčečnost pri prehodu “pod rožo” je seveda sveta stvar! Zato skrivnosti Kunigunde ne smemo deliti z nikomer. Našli smo namreč njen vodnjak!

Na koncu smo vstopili še v mastodontovo sobano, ko nas orjak prepričal s svojo veličastnostjo!

Še žig – in po stopnicah smo se odpravili spet nazaj navzdol.

Hvala muzeju Velenje za vodstvo in pokroviteljstvo ogleda.