EKO PROJEKT V ENOTI ENCI BENCI – DEŽEVNIK OD BLIZU

Na sprehod smo hodili v sončnem in mokrem vremenu. Kadar je bilo mokro smo opazili veliko deževnikov na naši poti.

Raziskovali smo travnik v atriju in brskali po tleh in  opazovali s povečevali. Deževnike smo tipali, prijemali, jih opazovali na dlani in ugotavljali, kako se deževnik na to odziva. Deževnike smo šteli  in opisovali: dolg, debel, majhen….Risali smo deževnike s svinčniki ob neposrednem opazovanju. Telovadili smo s kolebnicami – deževniki in izvajali naravne oblike gibanja – plazenje pod mizami in pod klopjo, plezanje na mize, prestopali in preskakovali smo deževnike, uprizarjali gibanje deževnikov. Hranili deževnike z obroči – nizali smo jih na kolebnice in delali glistine.

Izdelali smo tudi dom za deževnike. V stekleni kozarec smo dali več plasti različnega naravnega materiala, na koncu smo v posodo dali še deževnike. Hranili smo deževnike z biološkimi odpadki. Deževnike bomo spustili na naš cvetlični vrt, da nam bo rahljal zemljo.  Skozi vso to dogajanje nas je vodila slikanica – Zaljubljeni deževnik Martin.