Mat’ potico pečejo  

Mat’ potico pečejo,

men pa n’č ne rečejo,

čakajte, čakajte,

mi vam že pokažemo.

 

Mat’ potico pečejo,

men pa n’č ne rečejo,

čakajte, čakajte,

mi vam že pokažemo.

 

Mat’ potico pečejo,

men pa n’č ne rečejo,

čakajte, čakajte,

mi vam že pokažemo.

 

V decembru smo na Konovem spoznavali ljudsko glasbo. Na dnevu za pesmico smo se naučili ljudsko pesem Mat’ potico pečejo. Otrokom je bila pesem zelo všeč, zato smo se vzgojiteljice odločile, da jim predstavimo še ples na to ljudsko pesem. Povabile smo Konovske štrajharje, da so nam s svojimi ljudskimi instrumenti (harmonika, ribežl, žaga, čevelj, kladivo, grablje) naredili glasbeno podlago. Ples so otroci obeh skupin hitro osvojili, ter ga na prireditvi za KS Konovo predstavili staršem in krajanom.

Da bi otroci začutili, kako so glasbo predvajali v starih časih, pa smo v goste povabili tudi lajnarja, ki nas je vse očaral s svojo staro lajno in glasbo.