Prešernov dan – slovenski kulturni praznik

Dan pred Prešernovim dnem smo tudi mi obeležili ta pomemben praznik. Pripravili smo proslavo, na kateri smo izobesili velenjsko in slovensko zastavo, stoje poslušali slovensko himno »Zdravljica« in nato je sledil nastop pevcev in deklamatorjev. Peli in deklamirali smo pesmi in deklamacije, ki smo se jih naučili skozi to šolsko leto. Vzgojiteljica nam je povedala, da je slovenski kulturni praznik posvečen našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu, ki je napisal tudi besedilo slovenske himne Zdravljica. Dve vzgojiteljici sta nato iz Prešernove knjige »Poezije« prebrali pesnitev »Od železne ceste«, kateri smo z zanimanjem prisluhnili, saj je v tej pesmi zelo veliko »čudnih«, nam neznanih besed, ki se danes ne uporabljajo več. Za konec smo zopet prisluhnili »Zdravljici« in se nato odpravili vsak v svojo igralnico.