Stopimo v jesen varno v prometu

Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa Ljubljana, je na Titovem trgu izvedla preventivno akcijo »Stopimo v jesen varno v prometu«. Obiskovalci so lahko pridobili informacije o pravilni uporabi varnostnih pasov in otroških avtosedežev, vključno z demonstracijo Demo sedeža. Preizkusili so lahko trk na posebnem pripomočku Zaletavček in svoje spretnosti z vožnjo s kolesom med stožci.  Preverili so lahko svojo naletno težo na tehtnici, igrali veliki Človek ne jezi se-bodi strpen voznik in preizkusili  svoj reakcijski čas  Prav tako so se poučili o poteh ustavljanja pri različnih hitrostih na Stopku in Fleksiju.

»Če si divjak, nisi junak! Bodi super junak in z odgovorno vožnjo varuj življenja.« Ozavestimo, da smo vsi odgovorni za varnost v prometu. Vsem skupaj želimo varno šolsko leto.